Агро-промислова
група компаній «Дніпровська»
  Укр    Eng

  Біобезпека

  Біобезпека для аграрно-промислової групи компаній «Дніпровська» – це сукупність заходів, скерованих на захист  підприємств Компанії від впливу різного роду  факторів, які негативно можуть впливати на результати виробництва, а саме: запобігання появи та розповсюдження інфекційних хвороб та  збудників у межах усіх структурних підрозділів (на майданчиках з вирощування батьківського стада, у цеху інкубації, на комбікормовому заводі, у бройлерному виробництві, у цеху забою та переробки м’яса, виробництва комбікормів та ін).

  Враховуючи той факт, що птахівництво носить переважно промисловий характер, тобто здійснюється на багаточисленних підрозділах відкорму, створення системи біобезпеки та дотримання її норм та правил стає, безумовно, життєво необхідним принципом та обов’язковим для дотримання у Компанії.

  Компанія використовує широкий спектр заходів по забезпеченню біобезпеки, яби звести до мінімуму ризик зараження чи епідемій серед поголів’я птиці.

  Основні принципи біобезпеки у Компанії:

  - вузька спеціалізація – один із заходів, що підвищує рівень біобезпеки виробничих підприємств – це створення  такої схеми розташування птахофабрик та ділянок по вирощуванню птиці, аби різні вікові групи курчат бройлерів (зон вирощування батьківського стада та промислового поголів’я бройлерів) розміщувалися на відокремлених майданчиках, розташованих на віддаленості один від одного.

  Вирощування птиці однієї вікової категорії в межах однієї зони вирощування, дотримання принципу «пусто-зайнято», належне відгородження зон вирощування від прилеглих територій, належний стан приміщень для утримання птиці, контроль диких тварин та птахів - все це сприяє запобіганню занесенню збудників інфекцій на птахофабрики та зведенню до мінімуму ризику зараження та епідемій серед поголів’я.

  Ми утримуємо птицю у закритих виробничих приміщеннях, кожний виробничий об’єкт оточений дезінфекційним бар’єром і розташований мінімум  у 300-1200 метах від найближчих населених пунктів. Така практика відповідає міжнародним стандартам.

  - робота підприємств в режимі «закритого типу» - означає повний контроль доступу та переміщень на підприємствах працівників, транспорту, обладнання, тварин, птахів та ін Робота організована таким чином, аби мінімізувати  шляхи перехресного забруднення.

  Доступ на виробничі території дозволений лише персоналу відповідного підрозділу, для сторонніх осіб – обмежений, дозволений лише після узгодження з профільними керівництвом. 

  Вхід до виробничих зон підприємств можливий лише  через ветеринарно-санітарний пропускник, а в’їзд транспорту - через спеціально обладнаний дезінфекційний бар’єр. Після входу на територію виробничих приміщень кожен (працівник чи відвідувач) проходить обо’язкову процедуру біобезпеки (прийом душу, використання спеціального санітарного одягу, взуття, головний убір та ін.) та реєструється записом у журналі відвідувачів виробництва.

  - людський фактор – співробітники підприємств Компанії зобов’язані дисципліновано і точно виконувати увесь комплекс заходів, передбачених Правилами біобезпеки. Особиста гігієна, технологія миття та дезинфекції приміщень, правила догляду та спостереження за птицею, режим відвідувань – все перераховане та інші заходи неуклінно виконуються персоналом та відвідувачами. Тому так важлива роль керівників підприємств у дотриманні заходів по контролю, навчанню та мотивації персоналу.

  - санітарний режим – цей етап включає: контроль шкідників, дезінфекція приміщень, управління відходами виробництва, дотримання правил санітарії та гігієни персоналом  та відвідувачами, підрядними організаціями, ін.. Під час санітарних розривів у виробничому процесі після кожного циклу вирощування здійснюється повне прибирання, миття та дезінфекція виробничих ділянок, тари, обладнання, що дозволяє попередити виникнення збудників хвороб. 

  Обов’язковим заходом, що допомагає уникнути виникнення та розповсюдження захворювань є профілактика, яка базується на застосуванні певних специфічних методів та засобів, що забезпечують несприйнятливість птиці до інфекційних хвороб, а саме – вакцинація. 

  У відповідності до законодавства України ми вакцинуємо усіх курчат проти захворювань. За всю історію на птахофабриках Компанії не було зареєстровано випадків масових захворювань поголів’я. У разі виявлення інфекції на підприємстві будуть негайно вжиті заходи по контролю  за її дією та вжито запобіжні заходи по її розповсюдженню, в тому числі може бути встановлено карантин.

  Для запобігання виникнення інфекційних захворювань персоналу заборонено утримувати в домашніх умовах будь-яких птахів (декоративних чи сільськогосподарських).

  Ми слідкуємо за здоров’ям наших співробітників – персонал проходить регулярне медичне  обстеження. Усі співробітники  проходять обов’язкову  підготовку перед початком роботи на підприємствах; ми регулярно перевіряємо їх знання по дотриманню правил  біологічної безпеки та проводимо навчання персоналу.

  Крім того, ми впровадили суворі заходи біологічної безпеки на комбікормовому  виробництві, що включає в себе обмеження доступу,  наявність дезінфекційних огорож, дезінфекцію складських приміщень, а також регулярні раптові перевірки сировини та готових кормів у власних та регіональних лабораторіях. 

  Ми також ретельно контролюємо  поставку кормів, зводимо до мінімуму контакт між персоналом та поголів’ям, закупаємо племінне  поголів’я більш стійке до різноманітних захворювань.

  Підприємства групи компаній «Дніпровська» аналізують та оцінюють біологічну безпеку як для свого персоналу, так і для своєї продукції, вживають відповідні захисні заходи по упередженню загрози.

  Ми постійно слідкуємо за інноваціями в галузі біобезпеки з метою реалізації найновіших та найефективніших заходів протидії та профілактики захворювань . Головним лікарем Компанії  регулярно переглядаються та оновлюються заходи  біобезпеки на птахофабриках з метою підтвердження ефективності захисту, зведення до мінімуму загрози зараження та епідемій серед поголів’я птиці.

  Агро-промислова група компаній «Дніпровська»

  Телефон / факс / Email:

  +38 061 702-02-02     +38 061 702-02-01     office@ofc-pkd.com.ua

  Адреса:

  Україна, 69065, Запоріжжя, вул. Електрозаводська, 3

  Укр    Eng
  Зв'язатися з нами онлайн

  Контакти підрозділів АПГКД

  Всі права захищені   ©   Агро-промислова група компаній «Дніпровська»
  ONLINE